24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Kastrati: Mashtrues më brutal, më gjakftohtë e më i pandjenja në raport me qytetarin se Albin Kurti nuk bën më shqiptaria

- Advertisement -

Takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi mund ti ketë zbutur qëndrimet e ndonjërit nga dy krahët politik, por jo të deputetit të PDK-së, Ardian Kastrati.

Deputeti Kastrati sërish sot ka goditur ashpër kryeministrin Kurti.

Në një postim në Facebook, ai ka ngritur dilemën se si mund të kërkojë dikush si Kurti dënimin e kriminelëve të luftës kur i njëjti i ka thurur lavde politikanit, Oliver Ivanoviq. Po ashtu ai e akuzoi kryeministrin se ka qenë kundër bombardimeve të NATO-s.

“Kurti i cili për kalkulime e tij politike ishte kundër bombardimeve të NATO-s që kishin pikërisht qëllim ndaljen e vrasjeve nga kriminelët serb. Kurti i cili i thuri lavde Oliver Ivanoviçit të përfshirë në krime kundër shqiptarëve. Kurti i cili me shkatërrimin e ekonomisë dhe me papunësi rekorde po i përzë nga Kosova bijtë e bijat e atyre që janë vra pikërisht nga kriminelët serb”, tha ai.

Sipas Kastratit, Kurti këto ditë është në kërkim të temave të reja me qëllim të spostimit të vëmendjes nga problemet e shumta si izolimi ndërkombëtar, sanksionet, ekonomia e degraduar, korrupsioni, ikja masive dhe dështimi i anëtarësimit në KiE.

“Cili njeri racional tani i beson përrallave e ligjërimeve të tij të gërrditshme!
Pyetja shtrohet, pse Kurti po kërkon nga drejtësia të dënohen kriminelët pikërisht në fund të mandatit të tij! Përgjigja është e thjeshtë. Është në kërkim të temave të reja çdo ditë për me i ik realitetit të hidhur që ja ka sjell Kosovës me sanksione, izolim ndërkombëtar, përplot armiqësi dhe ekonominë e mirëqenien e qytetarëve në pikën zero”, tha ai.

“Nuk duhet askush të bie pre e lojës së tij të pistë! Rezultatet e karakteriskopisë së Kurtit si politikan me numra rendor do të ishin këto:

Kurti nën 1. Mashtrues;
Kurti nën 2. Mashtrues;
Kurti nën 3. Mashtrues;
….. dhe ska rezultate nën 4,5,6 e kështu me radhë!”, vijoi ai.

Më poshtë postimi i plotë i deputetit Kastrati:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit