21.3 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Ish-miss Shqipëria infektohet me Covid-19, kjo është gjendja e saj

- Advertisement -

2022-shi e ka zënë të infektuar me Covid-19 për herë të parë dhe këtë detaj e bëri publik në Instagram ku ka treguar edhe detajet e këtyre ditëve.

Armina Mevlani, mes fotosh dhe videosh u ka dhënë këshilla ndjekësve se si duhet ta kalojnë këtë periudhë dhe se çfarë po bën ajo specifikisht.

“Unë nuk e kisha kaluar ndonjëherë Covid-in në gjithë këtë pandemi, pavarësisht se jam takuar me njerëz pozitivë, me familjarë, kam udhëtuar shumë, por çuditërisht e mora tani. Simptomat e mia kanë qenë, ditën e parë kisha shumë temperaturë 39, gjatë natës 38 e gjatë ditës 37. Dhimbjet e trupit më bezdisin më shumë. Me energjinë nuk jam keq. Kjo është situata dita e 6, po pi shumë vitamina, aspirinë. Nuk ja kam ngjitur askujt”, tha ajo.

Më tej tregoi që për të ndihmuar trupin të marrë veten dhe për te qetësuar dhimbjet e kockave po bën banjë me kripëra minerale që relaksojnë muskujt.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit