28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Imer Mushkolaj: Skandaloze nëse VLEN-i ose Fronti Evropian futet në qeveri pa kushte

- Advertisement -

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nëse VLEN futet në qeveri apo Fronti Evropian pa kushtëzime është skandaloze.

“Nëse futet VLEN-i në qeveri ose Fronti Evropian pa kushtëzime është skandaloze, madje as me lëshimin që kushtëzimet të mos ndodhin derisa të mbahen zgjedhjet locale unë mendoj që ata duhet me respektu atë që kushdo të hyjë në qeveri ata që e kanë thënë qëndrimi i dy palëve ka qenë se mundësisht ndryshimet bëhen pa u kriju qeveria kjo do ishte veprim i mirë,” tha Mushkolaj.

Teksa shtoi se mendon që do të ketë kushtëzime.

“Unë dyshoj që dotë ketë kushtëzime të tilla në kuptimin që pa u kriju qeveria të bëhen ndryshimet kushtetuse me parlamentin e konstitum dalë prej zgjedhjeve të sotit.”

Teksa Mushkolaj shtoi se duhet të ketë kujdes se kush është fituesi dhe në raport me çfarë dhe nëse është ndryshim duhet diskutuar ndryshimi nga liderët e VLEN-it.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit