7.2 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

I kanë krahasuar gjithmonë me njëra-tjetrën por ja pse Lady Gaga “e urren” kur i thonë se ngjan me Madonën

Madonna dhe Lady Gaga kanë pasur gjithnjë një marrëdhënie të ndërlikuar, që prej vitit 2011 kur Lady Gaga u akuzua se kishte kopjuar klipin e këngës së yllit të pop-it. Më pas ato u pajtuan në 2019 dhe thanë se në fakt nuk kishin qenë kurrë armike.

Për vite me radhë ato i kanë krahasuar me njëra-tjetrën, ndoshta për shkak të stilit ekstravagant. Por Lady e urren kur i thonë se ngjan me Madonën. Në një intervistë të disa viteve më parë ajo shprehej:

“Madonna dhe unë jemi shumë të ndryshme”, tha ylli i “Bad Romance” pas një krahasimi që Lowe i bëri të dy këngëtareve. Nuk dua të tregoj mungesë respekti ndaj Madonna-s…ajo është një zonjë e sjellshme dhe ka patur një karrierë fantastike, gjigande. Është ylli më i madh i pop-t i të gjitha kohërave…por unë luaj shumë instrumente. Shkruaj vetë muzikën time, kaloj orë të tëra në studio. Jam producente, tekstshkruese. Ajo që unë bëj është ndryshe.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit