1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Pink do t’u dhurojë 2 mijë libra seksi fansave në koncert

Pink do të ndajë në koncertin e saj në Miami 2 mijë kopje librash. Të gjithë do të jenë libra seksi. Janë libra të ndaluar nëpër shkolla në Florida.

Pikërisht ky vendim është ai që e ka nxitur artisten të veprojë.

“Është konfuzion, çmenduri, është censurë”.

Këngëtarja është futur në debat tashmë me disa biblioteka dhe shkolla që heqin librat me tema seksuale, identitetin gjinor dhe racor.

Autoritetet në Florida nga ana tjetër thonë se duan t’i cilësojnë si papërshtatshme dhe të kufizojnë përdorimin e tyre, por që nuk i ndalojnë librat.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit