-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Hovenier takohet me Qerkinin: Kanë kaluar shumë vite me shumë pak përgjigje për familjet e të zhdukurve

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier është takuar me kryetarin e shoqatës “Zëri i Prindërve” Bajram Qerkinin.

Hovenier ka përsëritur thirrjen që të kapërcehen dallimet dhe të punojnë së bashku për të zgjidhur rastet.

Jam i nderuar të takohem sot me drejtuesit e Qendrës Burimore të Personave të Zhdukur dhe të dëgjoj për punën e tyre të rëndësishme. Ne përsërisim thirrjen tonë për zyrtarët që të kapërcejnë dallimet dhe të punojnë së bashku për të zgjidhur rastet. Kanë kaluar shumë vite me shumë pak përgjigje për familjet e të zhdukurve”, shkroi ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier në platformën X.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit