2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Hovenier për rregulloren e re të BQK-së: Jemi të shqetësuar se mund të ketë tensione etnike

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, pas një takimi që pati me kryeministrin Albin Kurti në Qeveri, tha se janë të shqetësuar për rregulloren e re të BQK-së që hyri sot në fuqi dhe se kanë rezerva rreth zbatimit të kësaj përpara një përgatitjeje të plotë

Ai përmendi edhe ndikimin që kjo rregullore do të ketë në ndikimin e jetës së përditshme të qytetarëve serbe.

“Ne mendojmë që kjo çështje meriton më shumë konsideratë dhe gjithashtu diskutime në tavolinën e dialogut. Shqetësimet tona janë që mund të ketë tensione etnike”, tha Hovenier para gazetarëve.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit