-0.4 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Hoti: Ballafaqimi në KS i dëmshëm për Kosovën, për herë të parë na kritikuan aleatët

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka vlerësuar se mbledhja e mbrëmshme e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ishte tërësisht e panevojshme për Kosovën.

Në një postim në Facebook, Hoti ka theksuar se u dëshmua se mungesa e bashkërendimit të veprimeve tona me aleatët ka pasoja për Kosovën.

Deputeti i LDK-së ka kritikuar kryeministrn Kurti për “politikë të mbrapshtë ku çdo veprim shtetëror i nënshtrohet interesit elektoral momental të partisë në pushtet”.

POSTIMI I PLOTË:

Ballafaqimi në Këshillin e Sigurimit ishte totalisht i panevojshëm, joproduktiv dhe i dëmshëm për Kosovën.

U dëshmua qartësisht se mungesa e bashkërendimit të veprimeve tona me aleatët ka pasoja për Kosovën.

Mbrëmë ishte hera e parë që aleatët tanë kryesorë na kritikojnë në një diskutim të Këshillit të Sigurimit.

Kjo qajse e Qeverisë Kurti nuk i shërben integrimit euro-atlantik të Kosovës.

Është për keqardhje që veprimet e drejta të Kosovës, të cilat asnjë aleat nuk i konteston në aspektin kushtetues, të na kthehen si bumerang për shkak të politikës së mbrapshtë ku çdo veprim shtetëror i nënshtrohet interesit elektoral momental të partisë në pushtet.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit