Sport

Historia e CR7 saktësisht gjysmë ore para se të largohej nga Man United. Çfarë ndodhi?

Kështu ndodhi. Manchester United ndërpreu kontratën me Cristiano Ronaldon pak ditë pas intervistës së diskutueshme të portugezit me Piers Morgan.

“Cristiano Ronaldo po largohet menjëherë nga Manchester United me marrëveshje të ndërsjellë”, thuhet në një deklaratë të klubit.

Tifozët vunë re se fjalë për fjalë gjysmë ore para publikimit të deklaratës zyrtare nga Manchester United, fotot e orëve nga koleksioni i ri Jacob and co u.

Dhe çfarë panë tifozët në faqen e orës? Po, goli i famshëm i Ronaldos kundër United, të cilin e shënoi në Champions League në vitin 2013 teksa luante për Real Madridin.

“Kam kënaqësinë të njoftoj partneritetin tim me Jacob and co, një nga markat kryesore të orëve në botë. Sot prezantojmë koleksionin tonë të parë të orëve, të cilin e kam dizajnuar me mikun tim të dashur Jacob Arabo”, ka shkruar në foton sulmuesi.

Cila është ndeshja me Manchester United në të cilën Ronaldo shënoi? Anglezët luajtën kundër Real Madridit në 1/8 e finales së Champions League 12/13 dhe hapën rezultatin në Santiago Bernabeu, por 10 minuta më vonë Cristiano shënoi me kokë.

Një javë më vonë në Old Trafford, ylli portugez shënoi golin e fitores në atë që doli të ishte ndeshja e fundit e Sir Alex Ferguson në garat evropiane. Po, kështu Ronaldo i tha lamtumirë klubit të tij të preferuar në rrjetet sociale , ai postoi një foto në të cilën shënon kundër këtij klubi.