11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Hasani: Mirësevjen në Tiranë president Zelensky

- Advertisement -

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka mbërritur në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin për Ukrainën.

Mirëseardhje atij i uroj ministri i Jashtëm i Shqipërisë Igli Hasani.

Ai mikpritjen për Zelenskyn e quajti nder të madh.

“Një moment kyç për nxitjen e lidhjeve dypalëshe dhe qëndrimin në solidaritet me Ukrainën në luftën e saj heroike kundër agresionit të Rusisë”, tha Hasani.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit