25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Haradinaj shkruan në librin e kujtimeve të shkrimtarit Ismail Kadare

- Advertisement -

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e vorrimit të shkrimtarit të madh, Ismail Kadaresë, shkroi në librin e kujtimeve,se prej sot, vepra monumentale e Ismail Kadaresë për letërsinë e për gjuhën e bukur shqipe, për historinë e kulturën shqiptare, e vendos kufirin e epokave, para dhe pas Kadaresë.

“Lamtumirë Mjeshtër i madh e Gjeneral i letrave shqipe, Ismail Kadare!”, shkruan Haradinaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit