9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Haradinaj, kandidat për kryeministër i koalicionit AAK-Nisma

- Advertisement -

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të synojë që për së treti herë të bëhet Kryeministër i Kosovës.

Është koalicioni AAK-Nisma që me Haradinajn planifikon që t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Kjo është konfirmuar për Klan Kosova nga zëdhënësi i AAK-së, Kushtrim Xhemaili.

“Në frontin e përbashkët që kemi krijuar bashkë me Nismën dhe partnerët e tjerë, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual E-30, jemi dakorduar që listës zgjedhore t’i prijë Ramush Haradinaj dhe njëherësh të jetë kandidat për kryeministër”, ka thënë ai.

Pos Haradinajt, deri më tani kandidat i konfirmuar për kryeministër është Bedri Hamza nga PDK, kandidatura e të cilit u konfirmua të mërkurën.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit