33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

- Advertisement -

Humanisti nga Kosova, Halil Kastrati është nderuar me “Çmimin e Mirësisë, nga Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan.

Kastrati ka thënë se këtë çmim ia dedikon të gjithë donatorëve të Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”

“Duke e ndje këtë çmim obligim dhe motivim për punët në misionin tonë, këtë çmim ia dedikoj të gjithë donatorëve të Shoqatës sonë. Falënderoj Presidentin Erdogan!Kryetarin e Dijanetit të Turqisë Prof.Dr. Ali Erbash, Drejtorin e Përgjithshëm të Fondacionit të Dijanetit të Turqisë z. Izani Turan, për nderin që më bënë, ka shkruar Kastrati.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit