19.2 C
New York
Thursday, April 25, 2024

Buy now

Haaland pesë gola, De Bruyne katër asistime – City e mposht bindshëm Lutonin

- Advertisement -

Manchester City e ka mposhtur bindshëm Lutonin me rezultat 2:6, në kuadër të rrethit të pestë të FA Cup.

Një paraqitje fantastike sonte e patën dyshja Erling Haaland dhe Kevin De Bruyne.

Haaland i shënoi hiç më pak se pesë gola, kurse De Bruyne i realizoi katër asistime.

Sonte gol shënoi edhe Mateo Kovaçiq.

Lutoni krejt çka bëri ishte shënimi i dy golave, por pa pasur mundësi ta ndryshojë rezultatin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit