7.2 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Guerot: Franca i jep mbështetje të nivelit më të lartë dialogut

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz.

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ishte i pranishëm po ashtu në takim dhe tregoi se çfarë u bisedua.

“Shkëmbim shumë i mirë për marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për mbështetjen e Francës në nivelin më të lartë për dialogun e lehtësuar nga BE”, ka thënë Guerot

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit