4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

FFK njofton opinionin rreth gjendjes se stadiumit

Federata e Futbollit të Kosovës ka dalē me sqarim rreth gjendjes në stadiumit “Fadil Vokrri”, shkruan Scanner.
Mbrëmë u zhvillua ndeshja Kosovë-Izrael, ku fusha sportive ishte e dëmtuar, për shkak të reshjeve të shiut, por që pati zëra kritik ndaj organeve përgjegjëse.
FFK ka sqaruar edhe rolin e vet dhe përgjegjësitē që ka në njē sqarim të gjatë për opinionin publik
“Ë shtë e rëndësishme të theksohet se ky stadium nuk është pronë e FFK-së dhe kjo ka sjellë sfida të mëdha financiare për menaxhimin dhe mirëmbajtjen e tij”, thuhet në sqarim, transmeton Scanner.
Sqarimi i plotë:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit