11.4 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Fehmi Kupina pritet të zgjedhet në rundin e tretë

- Advertisement -

Raundi i parë dhe i dytë i votimeve pritet të dështojë për votimin e Fehmi Kupinës për kryesues të Kuvendit Komunal për Prishtinën, në mënyrë që në raundin e tretë të votohet me shumicë të thjeshtë.

Nga salla ku po mbahet mbledhja e Kuvendit Komunal, kanë dalë AAK dhe AKR, gjë që lë të nënkuptohet se nuk do të kenë bashkëpunim me kryetarin aktual, Përparim Rama.

Në votim nuk do të marrë pjesë as Lëvizja Vetëvendosje.

Megjithatë, një gjë e tillë nuk pritet ta rrezikojë votimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal, pasi që në emërimin e kryesuesit të Kuvendit vota do të jetë e dyfishtë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit