1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Edon Zhegrova, tregon arsyen pse mungon në ndeshjet e nëntorit, akuzon disa individë

Edon Zhegrova ka reaguar në llogarinë e tij lidhur me mosprezencën e tij në ndeshjet e Kosovës në muajin nëntor.

Zhegrova ka bërë një deklaratë “bombastike”, teksa ka treguar arsyet e mosprezencës së tij.

Ai e ka thënë se janë disa persona që po e pengojnë atë të jenë pjesë e ekipit kombëtare.

Ky është reagimi i tij i plotë, pa ndërhyrje:

U rrita ne Prishtine me ëndrren qe nje dite do te luaj per Kombetaren time edhe pse deri sa e krijuam Kombetaren e Kosoves ,mua me ofruan shum oferta ,shum joshje te jem diku tjeter , po per mua ishte vetem nje enderr te luaj per atdheun tim per Kosoven. Endrra u realizua se bashku me punen e te ndjerit Fadil Vokrri ,me gjith njerzit profesionist dhe gjith Dardanet anemban vendit e botes. Te dashur tifoz ditet e fundit erdha ne pikpytje te luaj apo te mos luaj nga njerz te kombetares qe ata vendosin per fatin e Kosovës ne forma individuale dhe asnjeher zyrtare. T ‘ua them te verteten shum her isha penges e disa personave ne kombetare dhe thashethemet ishin drejtuar kundrejt meje por nuk kam folur vetem te mos e prishi harmonin e kombetares sepse me ne fund rendesi ka kombetarja dhe rezultatet e jo intrigat dhe thashethemet e njerzve amator kundrejt meje.

Lojen e fundit nuk kisha mundesi te jem pjes e Kosoves dhe pergjigja e tyre ishte nese nuk do vjen ket ndeshje harroje edhe ndeshjet tjera nuk po na duhesh ,e quditshme kur jom ne formen ma te mire une ma ne fund sakrifikoj gjithqka per Kombetaren time por jo per njerzit me kalkulime dhe injorant qe nuk ja duan te miren vendit ……Turp Une Biri yt Kosove jam i gatshem qdo here per vendin tim per kombetaren time dhe sa her te me thirr vendi do jam aty i pari siq e kam deshmuar ju Dua i juaji Edon Zhegrova.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit