0.8 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

E papritur: Reali i bën ofertë 50 milion euro PSG-së për ta transferuar Mbappen në këtë muaj

Sipas raportimeve, Real Madrid ka bërë një ulje të madhe të çmimit për superyllin e larguar të Paris Saint-Germain Kylian Mbappe.

Mbappe tani është në gjendje të përfundojë një marrëveshje para-kontrate me klubet e huaja përpara se të bashkohet me to në një transferim të lirë në fund të sezonit.

Por pavarësisht kësaj, agjenti i futbollit italian Giovanni Branchini ka pohuar se Madridi shpreson se një ofertë prej vetëm 41.75 milionë funte do të jetë e mjaftueshme për ta lidhur atë këtë muaj.

Kjo mund të tingëllojë e çuditshme kur Reali kishte një ofertë 150 milionë funte të refuzuar gjashtë muaj më parë.

Branchini i tha ‘Gazzetta Dello Sport’, përmes Marca: “Tani varet nga PSG, pasi Real Madridi është rikthyer për Mbappe duke ofruar 50 milionë euro disa ditë më parë.

“Nuk e di se si do të ndodhë kjo. Më duket se kjo lëvizje nga Florentino Perez ia vlen të shikohet nga afër.

“Do të ishte turp që një lojtar si Mbappe të lëvizte falas gjatë verës. Nuk e di se çfarë mendojnë për këtë në Paris”, është shprehur Branchini.

Mbappe këtë sezon ka shënuar 18 gola dhe ka regjistruar 13 asistime në të gjitha garat, duke nënvizuar statusin e tij si një nga lojtarët më të mirë të sportit.

PSG kthehet në aksion kundër Lyon në Ligue 1, dhe klubi nuk e ka përjashtuar mundësinë e qëndrimit të Mbappe deri në fund të vitit. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit