0.8 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Dymbëdhjetë filma që duhet t’i shihni në 2024

Ndërsa në vitin 2023 aktorët dhe shkrimtarët panë goditje të mëdha që i detyruan të shtyjnë datat e prodhimit dhe publikimit për disa filma, ka shumë të tillë që do të shfaqen në vitin 2024.

Vazhdimet, prequels dhe biografitë duket se dominojnë kalendarin e publikimeve, dhe shumë do të jenë të kënaqur të dëgjojnë Dune: Pjesa II më në fund pritet të dalë në ekran.

Këtu janë 12 filma për t’u parë gjatë gjithë vitit:

– Mean Girls – 12 janar

 

 

 

 

– Ngjyra e purpurt – 26 janar

– Argylle – 2 shkurt

– Bob Marley: One Love – 14 shkurt

– Madame Web – 16 shkurt

– Duna: Pjesa II – 1 Mars

– Mbretëria e planetit të majmunëve – 24 maj

– Brenda jashtë 2 – 14 qershor

– Joker: Folie A Deux – 4 tetor

– I ligu – 29 nëntor

– Mufasa: Mbreti Luan – 20 dhjetor

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit