20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Dy raste me para të falsifikuara identifikohen në Prishtinë

Policia ka njoftuar se dy raste të falsifikimit të parave janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Prishtinë.

Njëri rast ka ndodhur në Prishtinë ku një punonjëse e bankës ka informuar se nga një klient është deponuar një kartëmonedhë prej 50 euro e falsifikuar.

Ndërsa në Prizren një ankues ka informuar se nga disa persona janë pranuar një shumë e parave të falsifikuara.

Në të dy rastet policia ka konfiskuar parët e falsifikuara dhe ka nisur hetimet

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit