25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Drake nxjerr në shitje rezidencën në Beverly Hills

- Advertisement -

Reperi i njohur, Drake e ka rikthyer në treg rezidencën e tij luksoze të stilit toskan në Beverly Hills për 88 milionë dollarë në mes të një mosmarrëveshjeje me kolegun e tij reper Kendrick Lamar.

Aludimet janë të shumta në lidhje me motivet e këtij vendimi, me fansat dhe kritikët që pyesin nëse është një dalje strategjike apo thjesht rastësi.

E blerë fillimisht nga këngëtari Robbie Williams në 2022 për 75 milionë dollarë, pasuria e Drake shtrihet mbi 20 hektarë pasuri të paluajtshme në Beverly Hills, duke ofruar pamje mahnitëse.

Prona krenohet me dy shtëpi, duke përfshirë një rezidencë kryesore me 10 dhoma gjumi dhe një 22 banja mahnitëse. Privatësia është parësore, me një hyrje të sigurt të zbukuruar nga një portë hekuri e zezë dhe një mur i bardhë, duke siguruar izolim nga sytë kureshtarë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit