9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Donnarumma, i infektuar me Covid-19

- Advertisement -

Gianluigi Donnarumma ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin që u bë mëngjesin e sotëm. Portieri italian luajti mbrëmë si titullar në përballjen mes Vannes dhe PSG që korrespondon me xhiron e 32-të të Coupe de France.

Disa orë më vonë, ish-Milanit i është dashur të izolohet në shtëpinë e tij pasi konfirmoi infektimin dhe do të duhet të qëndrojë atje derisa të raportojë negativin e tij.

Me këtë, tashmë ka gjashtë viktima të PSG-së për shkak të rasteve të lidhura me virusin. Skuadra pariziene raportoi për infeksionet e Sergio Rico , Bitumazala , Juan Bernat dhe Messi dhe dje u mësua gjithashtu se Danilo ishte jashtë fushës për të njëjtat arsye.

Tani i bashkohet Donnarumma , i cili do të humbasë angazhimin në Ligue 1 kundër Lyon këtë fundjavë që vjen. Një mundësi për Keylor Navas për të rifituar pronësinë nën shkopinj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit