12.2 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Deputetja e PDK-së: Pse t’u paguhet rryma veriut, e jo veteranëve?

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka ngritur sërish një shqetësim qytetar, drejt Qeverisë Kurti.

Siç bëri të ditur në Facebook, ajo sot, para një komisioni, ka pyetur qeverinë se pse duhet t’u paguhen faturat e rrymës në veri, e jo të veteranëve e ish-të burgosurve politikë kosovarë.

”Pse bënë qeveria me pagu rrymën në Veri e NUK bënë me pagu për VETERAN dhe ish të BURGOSUR POLITIK? Propozova që Qeveria të merr vendim për ndarje të mjetve për subvencionimin e shërbimeve komunale( rryma, uji, mbeturinat) për VETERANËT dhe ish të BURGOSURIT POLITIK që jetojnë në kushte të rënda ekonomike”, shkroi deputetja në Facebook.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit