22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Chelsea nuk do ta shesë dhe as ta huazojë Lukakun në janar

- Advertisement -

Pozicioni i Chelseat është i qartë në lidhje me sulmuesin belg, Romelu Lukakun.

Ekipi nga Londra nuk do ta shesë në janar dhe as nuk do ta huazojë tek ndonjë ekip tjetër.

Kështu njoftoi gazetari i njohuri i sportit Fabrizio Romano.

Romano në njoftimin e tij tha se ky është konkluzioni nga mbledhja e sotme mes klubit dhe lojtarit.

Lukaku ishte në stërvitjen grupore të mbajtur sot, ndërsa Tuchel do ta diskutojë vendimin e tij nesër.

Trajneri i “Bluve të Londrës”, Thomas Touchel, e la sulmuesin belg jashtë skuadrës për përballjen e së dielës me Liverpoolin në Premierligë.

Kjo pas deklarimeve të Romelu Lukaku, gjatë një interviste të xhiruar javë më parë por që u transmetua të enjten.

Ai tha në intervistë se nuk ndihej i lumtur me rolin e tij nën udhëheqjen e Tuchel këtë sezon.

Lukaku foli edhe për dëshirën për t’u kthyer në Inter së shpejti, klubin të cilit Chelsea ia pagoi 115 milionë euro për shërbimet e tij.

Kjo ngjalli reagime të shumta tek lojtarët e tjerë në skuadër.

Ata i kërkuar trajnerit të Chelseat t’i dënojë këto deklarata.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit