22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Çitaku: Martesa e vëllait të Mimoza Kusarit nuk është çështje e interesit publik

- Advertisement -

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas lajmeve e komenteve që e kanë vërshuar rrjetin për martesën e vëllait të deputetes së Vetëvendosjes Mimoza Kusari-Lilës.

Çitaku përmes një postimi në facebook ka thënë se vëllai i Kusari-Lilës, nuk është fytyrë publike dhe rrjedhimisht as martesa e tij nuk është çështje e interesit publik.

Sipas saj thirrjet homofobike janë të shëmtuara dhe të papranueshme. ”Dashuria është dashuri”, ka shtuar ajo mes tjerash.

https://www.facebook.com/vlora.citaku.1/posts/10158200532532414

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit