22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Chelsea me një këmbë në finale

- Advertisement -

Chelsea e ka mundur Tottenhamin në sfidën e parë të Carabao Cup dhe është me një këmbë në finale.

Blutë kanë arritur të triumfojnë 2-0 në takimin e parë të zhvilluar në Stamford Bridge.

Të dy golat u shënuan në pjesën e parë.

Takimi nisi me gol pasi Kai Havertz realizoi për 1-0 në minutën e pestë të ndeshjes.

Në minutën e 34’, Davie devijoi topin për ta dërguar atë në portën e tij, dhe për t’ia dhuruar epërsinë e dyfishtë Chelseat, që e ruajti këtë rezultat deri në minutën e fundit të takimit.

Kështu, Chelsea mund të konsiderohet me një këmbë në finale tashmë, pasi rezultati flet në favorin e saj para sfidës së kthimit javën e ardhshme. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit