7.6 C
New York
Monday, March 27, 2023

Buy now

Asensio kalon te Barcelona

Mesfushori i Real Madridit, Marco Asensio, do të transferohet te Barcelona në merkaton e verës, sipas FootballTransfers, duke cituar burime të afërta me situatën.

Kontrata e Asensio-s përfundon në fund të sezonit, pas së cilës ai do të bëhet lojtar i lirë dhe mund të nënshkruajë me cilindo ekip që ai zgjedh. Interesi për futbollistin 27-vjeçar i atribuohej Arsenalit, por sipas zërave, Asensio tashmë ka vendosur të kalojë te Barça.

Nga ky vendim pritet të vuajë anësori brazilian i Barcelonës, Rafinha, të cilin klubi katalanas synon ta shesë në verë.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit