25.4 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

Alo, ZEMLAKA! – Kastrati: Me çiftin e Mimozës koalicion, a? Unë kurrë jo! NEIN!

- Advertisement -

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati ka reaguar për bisedën telefonike mes shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari Lilës dhe tashmë terroristit Milan Radojçiq.

“Alo, ZEMLAKA! Për ata që po pyesin për koalicione. Me çiftin e Mimozës koalicion, a ?  Unë kurrë jo! NEIN!,” shkruan Kastrati.

Kastrati ka akuzuar Kurtin duke shkruar se me veprimin e tij politik qysh nga viti 1999 “ka çu ujë në mulli të Serbisë e Rusisë.”

E sipas Kastratit, Kurti ka në ekipin e tij “të afërm të komunistëve jugosllav”.

“Prandaj, jo rastësisht ai ka në ekipë çiftin e Mimozës, Surroit, e nipat e mbesat e komunistëve të Jugosllavisë që me veprimet e tyre po e zhbëjnë shtetin e Kosovës.”

Teksa shton se biseda e Mimozës me Radojçiqin, nuk arsyetohet.

Postimi i plotë:

Alo, ZEMLAKA! Për ata që po pyesin për koalicione. Me çiftin e Mimozës koalicion, a ?  Unë kurrë jo! NEIN !

*****************************

Unë ka disa vite që bindshëm kam përsëritur që Albin Kurti me çdo veprim të vetin politik që nga 1999 ka çu ujë në mulli të Serbisë e Rusisë.

Prandaj, jo rastësisht ai ka në ekipë çiftin e Mimozës, Surroit, e nipat e mbesat e komunistëve të Jugosllavisë që me veprimet e tyre po e zhbëjnë shtetin e Kosovës.

Duhet me qenë shumë anti-shqiptar me arsyetu bisedën e Mimozës me “zemlakun” e vet!

Duhet me qenë edhe ma anti-shqiptar me arsyetu faktin që Kurti ka sanksione nga BE e SHBA, pra nga ata të cilët e kanë bombardu qendrën e urat e Beogradit për me i ndal masakrat e ” zemlakut” nëpër Gjakovë e kudo nëpër Kosovë!

Ndërsa, unë për vete flas, do të isha edhe më anti-shqiptar me votu një koalicion me çiftin e Kusarit!

Unë jam i sigurt se do të vij koha që edhe tifozët që aktualisht e përkrahun Kurtin do ti lëshoj anestezioni politik e inati primitiv dhe nuk do ti mëshojnë murit me kokë siç bëjnë ende disa prej tyre sot !

Për ata që mendojnë me i dhënë votë Mimoza Kusarit ju sugjeroj një xhiro nëpër Mejë e Korenicë apo ndonjë video inçizim të bombardineve të NATO-s në Beograd e Novi Sad….ose sulmin e ZEMLAKUT në Banjskë!

Një fqinj i imi thoshte : “Zot jep mend aty ku ska”!

Siç raportoi “Nacionale”, kjo është një pjesë prej më pak se 1 minut e bisedës në mes të shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari dhe Millan Radojciq, e zhvilluar me ndërmjetësim të Sllavko Simiq nga Lista Serbe.

Sllavko Simiq: Kolege, kam ardhë te Milani, dëgjohu me të.

Mimoza Kusari-Lila: Në rregull.

Millan Radojçiq: Alo zemlajke, a po nihemi?

Mimoza Kusari: Po, po të dëgjoj.

Milan Radojçiq: Qysh je qysh po kalon?

Mimoza Kusari: Qe, qe në Kuvend i kam pasë disa takime. Tash u lirova, po shkoj në shtëpi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit