33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Abazi shkruan për VLEN-in në Maqedoninë V.: Drejt e në prehërin e Mickoskit

- Advertisement -

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, ka reaguar pasi koalicioni i shqiptarëve në Maqedoninë Veriore – VLEN.

Ai ka thënë se udhëheqësit e këtij koalicioni shkuan “drejt e në prehërin e Mickoskit”.

Në armiqësi mes shqiptarëve nëpërmjet fushatës së ndytë dhe anatemim e fyerje, gjuhë përçarëse, me humbje në garën për president, me humbje në garën për parlament pa asnjë plan për me qenë ndryshe në program e zhvillim dhe drejt e në prehërin e Mickoskit.” – ka shkruar ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit