10.9 C
New York
Friday, March 31, 2023

Buy now

Begaj takohet me homologun nga Azerbejxhani, flasin për ekonominë dhe turizmin

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka takuar homologun e tij nga Azerbejxhani, Ilham Aliyev.

Begaj dhe Aliyev, kanë diskutuar për shumë tema në mesin e tyre edhe për rritjen e bashkëpunimit në fushën e ekonomisë dhe turizmit.

“Shpreha besimin se fryma e bashkëpunimit dhe e mirëkuptimit që ekziston midis Shqipërisë dhe Azerbajxhanit do të çojë përpara marrëdhënien mes dy vendeve”, ka shkruar Begaj në “Facebook”.

Takimi Begaj-Aliyev është zhvilluar në kuadër të “Global Baku Forum”.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit