21.3 C
New York
Monday, May 27, 2024

Buy now

Zgjerohet lista e opsioneve të Arsenalit për të zëvendësuar Aubameyangin

- Advertisement -

Mikel Arteta ka një listë të ngushtë të sulmuesve për të zëvendësuar Pierre-Emerick Aubameyang në Arsenal me Alexander Isak, Dusan Vlahovic, Dominic Calvert-Lewin dhe Ollie Watkins mes objektivave të tij, thanë burimet për ESPN.

E ardhmja e Aubameyang në Arsenal është vënë në dyshime të konsiderueshme lidhur me çështjet disiplinore dhe Arteta është i gatshëm të dëgjojë ofertat për të në janar.

Arteta dhe skuadra e Arsenalit po planifikojnë jetën pa Aubameyang dhe kanë një sërë opsionesh që po shqyrtojnë.

Midis tyre është Watkins, i cili iu bashkua Villas për 27.7 milionë funte nga Brentford verën e kaluar dhe ka shënuar 18 gola në ligë në 51 paraqitje për klubin.

Burimet thanë se Arteta është një adhurues i stilit të lojës së Watkins dhe aftësisë së tij për të luajtur në një sërë rolesh të ndryshme në sulm. Nuk ka pasur asnjë kontakt të drejtpërdrejtë midis Arsenalit dhe Aston Villas për Watkins dhe burimet thanë se një kalim në janar do të ishte shumë i pamundur, por 25-vjeçari do të monitorohet përpara një lëvizjeje gjatë verës.

Isak i Real Sociedad, Vlahovic i Fiorentinës dhe Calvert-Lewin i Everton janë gjithashtu opsione në rast se Aubameyang do të largohet, megjithëse burimet thanë se Arsenali është i vetëdijshëm se sa i shtrenjtë mund të jetë një zëvendësim dhe se opsione të tjera po shqyrtohen.

ESPN gjithashtu thekson se Arteta është ende i ‘etur’ për ta sjellur një mesfushor defanziv në skuadër. Shoku i skuadrës së Watkins në Villa, Douglas Luiz, është në radarin e tij, shtuan burimet.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit