27.1 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Zelenskyy bëri një ndryshim në shërbimin sekret

- Advertisement -

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, shkarkoi Andrii Alekseenkon, nënkryetarin e parë të Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme të Ukrainës dhe emëroi Oleg Lugovsky si zëvendës të tij.

“Me dekretin nr. 319/2024, presidenti shkarkoi Andrii Alekseenko, zëvendësdrejtorin e parë të Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme të Ukrainës”, u njoftua në faqen e internetit të presidentit të Ukrainës.

Andriy Aleksejenko është zëvendëskryetari i parë i Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme që nga 27 nëntori 2017.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit