16 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Vdes në moshe të re, edukatorja nga Shtimja

- Advertisement -

Ka ndërruar jetë në moshe të re edukatorja në shkollën “Hasan Prishtina”, në fshatin Godanc të Shtimes, Naxhije Halimi.

Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i komunës, Qemajl Aliu, i cili u ka shprehur ngushëllime familjes.

“Naxhija ishte më shumë se një edukatore; ishte një frymëzim për brezat e rinj, një model i përkushtimit dhe pasionit për të mësuar dhe për të ndryshuar jetët për të mirë. Për ne, ajo do të mbetet gjithmonë një shembull i ndritshëm i përkushtimit ndaj arsimit dhe ndaj vlerave njerëzore”, ka shkruar ndër të tjera ai.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit