25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Zbulohet kur do të luhet “El Clasico” dhe finalja e Superkupës së Spanjës

- Advertisement -

Real vs Barcelona me 12 janar në ora 20:00, Atletico vs Bilbao me 13 janar në ora 20:00 gjithashtu. Finalja e madhe do të jetë të dielën me 16 janar.

Janë përcaktuar oraret e gjysmëfinaleve të Superkupës së Spanjës, që do të zhvillohen në Arabinë Saudite.

El Clasico mes Realit dhe Barcelonës do të luhet të mërkurën, më 12 janar, në orën 20:00, në stadiumin “Rey Fahd”.

Gjysmëfinalja e dytë mes Atlético Madrid dhe Athletic Bilbao do të jetë një ditë më vonë, të enjten, më 13 janar, në orën 20:00.

Fituesit e gjysmëfinales do të përballen në finalen e Superkupës së Spanjës, të dielën, më 16 janar (orari nuk është përcaktuar).

Pra për herë të parë, Xavi Hernandez do të përjetojë El Clasicon si trajner javën e ardhshme. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit