28.9 C
New York
Thursday, June 13, 2024

Buy now

Zbulohet data kur Kylian Mbappe pritet të nënshkruajë me Real Madridin

- Advertisement -

Është zbuluar data se kur Kylian Mbappe do të udhëtojë për në Real Madrid për të nënshkruar si lojtari më i ri i Mbretërve, me yllin francez që po përgatitet të largohet nga Paris Saint-Germain.

Sipas gazetës spanjolle Marca, Mbappe do të zbulohet si lojtar i Real Madridit të enjten, më 6 qershor. Francezi do të mbërrijë në Spanjë javën e ardhshme për të nënshkruar me Los Blancos përpara se të zbulohet zyrtarisht në stilin e tyre tradicional para mediave dhe tifozëve.

mbappe

Duke folur për Forbes për të ardhmen e tij teksa përgatitet të largohet nga Parisi, Mbappe tha: “Dua të jem i lumtur. Do të largohem nga vendi im për herë të parë. Do të jetë një përvojë e mrekullueshme dhe mezi pres të jem në klubin tim të ri. Unë dua të fitoj trofe. Kur flisni për futbollin, [është për] fitimin e trofeve, të qenit me shokë të rinj të skuadrës.”

Madridi ka tentuar të sjellë Mbappen në stadiumin Bernabeu që nga viti 2017. Gjigantët spanjollë u afruan sezonin e kaluar, derisa sulmuesi nënshkroi një zgjatje të kontratës me PSG, gjë që bëri që ata të vepronin ‘ndryshe’ këtë herë. Mbappe do t’i japë fund marrëveshjes së tij aktuale në Parkun e Princave në qershor dhe do të jetë i lirë të bashkohet me Madridin si lojtar i lirë.

Didier Deschamps Francë

Aktualisht Mbappe është i fokusuar në Euro 2024 me kombëtaren franceze. Ai do të luajë në një miqësore kundër Luksemburgut të mërkurën e ardhshme dhe më pas do të udhëtojë në Spanjë për të përfunduar marrëveshjen përpara se të niset për në Gjermani me ekipin kombëtar. Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka theksuar më parë se ai dëshironte që e ardhmja e Mbappes të zgjidhej përpara se të fillonte turneu për francezët më 15 qershor.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit