9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Will Smith: Në moshën 50-vjeçare kuptova se paratë nuk mund të më bëjnë të lumtur

- Advertisement -

Will Smith foli për marrëdhënien e tij me paratë në një intervistë të re për Complex.

Gjatë intervistës me Speedy Morman, ylli i “Emancipation” qeshi me një pyetje rreth vlerës së tij neto të raportuar prej 350 milionë dollarësh.

“As nuk e di, burrë. Unë nuk diskutoj gjëra të tilla”, tha ai.

Smith shtoi se është në “fazën e rënies” financiarisht, ndërsa pranoi se është dikush që “kishte para, humbi para, pastaj i kishte përsëri dhe më shumë seç e kishit imagjinuar“.

“Për gjysmën e parë të jetës sime kam mbledhur, mbledhur, mbledhur. Pjesa e dytë do të jetë jep, jep, jep” , tha ai dhe nënvizoi se “diku rreth 50 diçka ndryshon”.

“Epo, ti e kupton se asnjë nga këto nuk mund të të bëjë të lumtur. Kur keni blerë gjithçka që dëshironi dhe nuk ka asgjë tjetër në tokë që dëshironi të blini, do të doja që kjo të ishte një dhuratë që të gjithë mund ta kishin, sepse nuk ka asgjë që çështja mund të bëjë për t’ju kënaqur.  Jam në atë fazë të jetës sime që mund të jetë vërtet e frikshme. Kur e kupton se pa një lidhje, pa para, pa fëmijë, nuk ka fjalë për fjalë asgjë që mund të të bëjë të lumtur”, shpjegoi reperi.

“Kjo lumturi është kontakt i brendshëm, i plotë me kalorësit e errët të shpirtit tënd dhe ti pajtohesh me faktin se duhet të bësh lumturinë këtu”, vazhdoi ai, duke treguar zemrën e tij. “Duhet të jesh i lumtur këtu pa asnjë nga këto gjëra. Ju duhet t’u sillni lumturi njerëzve që doni.”

Diskutimi i aktorit për financat vjen mes raporteve të reja se Fondacioni ‘Familjar Will And Jada Smith’ po mbyllet për shkak të mungesës së donacioneve pas shuplakës së tij të diskutueshme ndaj Chris Rock në Oscars 2022.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit