27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Vuçiqi u frikësohet dronëve “Bajraktar”: U ngritën në Gjakovë në lartësi gati 6 mijë metra

- Advertisement -

Aleksandar Vuçiq, president i Serbisë, ka bërë një pretendim të çuditshëm.

Duke folur në lidhje me marrëdhëniet me Kosovën, Vuçiqi ka shprehur frikën e tij karshi dronëve “Bajraktar”, të cilët i posedon Kosova.

Siç raporton Kosova Online, medium serb që vepron në Kosovë, Vuçiqi “ka treguar gjithashtu se “bajraktarët” shqiptarë janë vërejtur duke u ngritur nga drejtimi i Gjakovës më 5 dhe 20 qershor në lartësinë 5800 metra me qëllim të zbulimit të pozicionit të ushtrisë serbe.”

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit