10.9 C
New York
Saturday, April 1, 2023

Buy now

Vuçiq pas takimit: Asociacioni duhet të krijohet siç është me marrëveshjet e vitit 2013-2015

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar pas takimit që është mbajtur në Ohër mes ti dhe kryeministrit, Albin Kurti.

Vuçiq në një konferencë për media pas takimit ka thënë se është e rëndësishme formimi i Asociacionit dhe sipas tij është obligim prioritar në pajtim me marrëveshje e mëparshme.

Është me rëndësi të madhe që formimi i Ascociacionit është obligim prioritar në pajtim me marrëveshjet e mëparshme në kuadër të dialogut, thotë Vuçiq. Unë nuk kam nënshkruar asgjë. Asociacioni duhet të krijohet siç është me marrëveshjet 2013/15.” – ka thënë Vuçiq para gazetarëve.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit