10.9 C
New York
Saturday, April 1, 2023

Buy now

Vuçiq: Kemi arritur një “lloj marrëveshje”, jam i lumtur për këtë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se në takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, është arritur “një lloj marrëveshjeje”.

Në një prononcim për mediat, Vuçiq tha se nuk ka nënshkruar asgjë.

“Ende flitet për personat e pagjetur, për disa konferenca të donatorëve, por kjo do të varet se si plani i implementimit do të përpunohet tutje. Edhe sonte pala shqitpare do të thekësojë se unë nuk kam nënshkruar asgjë. Kam theksuar faktin që të dyja palët kanë thënë se cilat janë linjat tona, vijat tona të kuqe përktëse që besoj se kemi bërë një hap më tutje. Nuk besoj që ka qenë ndonjë ditë D, megjithatë ka qenë një ditë kogja e gjatë”, tha Vuciq

Tutje ai tha se në këto takime ka pasur biseda të qeta dhe konstruktive.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit