8.2 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Vrasja e dy personave në Prishtinë, Mushkolaj: Çka po bën policia?

- Advertisement -

Gazetari Imer Mushkolaj ka reaguar për dy vrasjet që ndodhën në Prishtinë.

Mbrëmë pasi u gjuajtën me armë dy grupe në rrugën “Jeronim De Rada” mbetën të vdekur një burrë i moshës 35 vjeçare si dhe një grua e moshës 48 vjeçare e cila ishte duke pritur pranë shtëpisë së saj në veturē.

Pra, ndodhej në një përleshje bandash krejt rastësisht.

Mushkolaj, ka shkruar për këtë “pasojë pa pikë faji”, të kësaj gruaje e të riut tjetër që u vra, duke kritikuar policinë.

“Një grua vdiq në Prishtinë, pa pikë faji, si pasojë e përleshjes së grupeve të armatosura. Vdiq edhe një i ri, i përfshirë në rast. Siguria publike po rrezikohet çdo ditë e më shumë. Çka po bën policia?”, ka shkruar Mushkolaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit