11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Vdes një nga fëmijët që u plagos në sulmin në një shkollë në Finlandë

- Advertisement -

Tre fëmijë janë plagosur në një shkollë të martën në Finlandë.

Reuters raporton se njëri prej fëmijëve tashmë ka vdekur.

Lidhur me rastin është arrestuar një 12 vjeçar në cilësinë e të dyshuarit.

Sulmi ndodhi në shkollën fillore “Viertola” në Vanta, një rrethinë e kryeqytetit Helsinki.

Shkolla i ka rreth 800 nxënës nga klasa e parë deri të e nënta, si dhe një staf prej 90 njerëzve, sipas autoriteteve lokale.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit