7.2 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Vdes futbollisti 20-vjeçar i Lille

Futbolli francez është shokuar nga lajmi për vdekjen e futbollistit Valentin Poreye.

20-vjeçari kishte luajtur për ekipin e të rinjve të Lille.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së futbollistit.

Lille e ka bërë një postim ku i ka shprehur ngushëllime familjes.

“Lille mësoi me pikëllim për vdekjen e ish-lojtarit të saj, Valentin Poreye, në moshën 20-vjeçare. Valentin ishte një mbrojtës i ri që luajti për ekipin U16 midis 2018 dhe 2020”, shkruan klubi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit