29.1 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Vdekja e Agim Vatovcit, Hamza: Do ta kujtoj gjithmonë si njeri pozitiv e punëtor

- Advertisement -

Kryetari i Komunës së Mitrovicës Bedri Hamza ka ngushëlluar familjen Agim Vatovcit.

Përmes një postimi në Facebook, Hamza ka thënë se Vatovcin do “kujtoj gjithmonë si njeri pozitiv e punëtor.”

Postimi i plotë:

I prekur nga lajmi për ikjen në amshim të Agim Vatovcit , kryetari i dikurshëm i Shoqatës së Personave me Aftësi të Kufizuara në Kosovë.

Agimin e kam njohur prej vitesh. Gjithmonë i buzëqeshur, optimist dhe i palëkundur në aktivizmin dhe avokimin për të drejtat e njeriut.

Do ta kujtoj gjithmonë si njeri pozitiv e punëtor.

U prehtë në paqe shpirti i tij!

Ngushëllime të sinqerta familjes.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit