28 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Vapë e madhe/ MSh-ja bën thirrje për kujdes nga temperaturat e larta

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë ka bërë thirrje për kujdes të shtuar nga temperaturat e larta.

Përmes një postimi në Facebook, MSh-ja tha se duhet t’u përmbaheni rekomandimeve të kësaj ministrie, por edhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Në njoftimin e kësaj ministrie bëhet thirrje që të pini më shumë ujë gjatë ditës dhe të vishni rroba të lehta, të gjëra dhe me ngjyra të lehta.

https://www.facebook.com/share/p/tXYfUXGSni8k5PPK/?mibextid=oFDknk

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit