23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Ushtria izraelite: Mbi 100 dronë iranianë janë lëshuar në drejtim të Izraelit

- Advertisement -

Një zyrtar ushtarak izraelit tha se më shumë se 100 dronë ishin nisur drejt Izraelit nga Irani.

Sipas zyrtarit, qasja e tyre ndaj Izraelit po gjurmohet dhe po ndërmerren të gjithë hapat e nevojshëm për të mbrojtur vendin, shkruan CNN.

Zyrtari deklaroi se Izraeli po vëzhgonte “aparatet” e tjera që Irani mund të lançonte gjithashtu.

“Ne po ndjekim aftësitë e tjera të lëshimit që Irani ka në këtë moment. Nuk mund të konfirmoj asgjë pozitive në lidhje me municionet e tjera përtej dronit, dronëve shpërthyes që Irani ka nisur ndaj nesh”, theksoi ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit