16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

UNRWA: 600 mijë njerëz janë larguar nga Rafah

- Advertisement -

Agjencia e OKB-së për refugjatët palestinezë, UNRWA përmes një postimi në “X” ka njoftuar se sa persona janë larguar nga Rafah.

Kjo agjenci tha se rreth 600 mijë njerëz janë larguar nga Rafah që kur Izraeli, siç tha agjencia, intensifikoi operacionet e tij ushtarake këtë muaj.

UNRWA tha se rreth 1.7 milion njerëzve u është dashur të lënë shtëpitë dhe strehimoret e tyre që nga fillimi i luftës në tetor.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit