12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

UEFA vendos deri më 12 qershor për përjashtimin e mundshëm të Barcelonës nga Champions

Përfundoi hetimi në Barcelonë dhe vendos UEFA.

Sipas asaj që raporton “Marca”, njerëzit e federatës europiane kanë shqyrtuar “çështjen Negreira” dhe deri më 12 qershor do të kenë shpallur përfundimin e tyre, i cili mund të jetë edhe katastrofik për katalanasit, pasi ekziston mundësia që të përjashtohet për një vit nga Liga e Kampionëve.

Për më tepër, Blaugranët po përballen me probleme edhe me Fair Play-in Financiar, i cili është përfshirë në hetim teksa presin me ankth çdo zhvillim.

Kuptohet që një mungesë e mundshme nga organizatat europiane do të ndikojë shumë në planifikimin dhe përforcimin e transferimeve të skuadrës, pasi të ardhurat do të jenë shumë më të vogla.

Në të njëjtën kohë, në degë është edhe departamenti juridik, i cili tashmë ka nisur të formojë linjën mbrojtëse, në rast se njoftimi i UEFA-s nuk është i favorshëm për Barcelonën.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit