15 C
New York
Saturday, September 23, 2023

Buy now

U21/ Gjermania fiton me “tris” ndaj Kosovës në Prishtinë

Kosova U21 ka humbur edhe një ndeshje tjetër në kualifikueset e Evropianit 2025. “Dardanët” e rinj pësuan humbje me shifra 3:0 ndaj Gjermanisë në “Fadil Vokrri”.

Të tre golat nga pancerat erdhën në pjesën e dytë. Youssoufa Moukoko shënoi golin e epërsisë për gjermanët. Ai realizoi gol ne epërsisë në minutën e 74-t. Kjo ndeshje po luhet në Prishtinë dhe i takon kualifikimeve për “Euro 2025”.

Derisa sulmuesi i Dortmundit, Moukoko shënoi edhe njëherë tjetër, por tani në minutën e 78-të. Ndërsa fitoren shpresat gjermane e vulosën me Colin Kleine-Bekel.

Kosova U21 në tre ndeshje ka tre pikë, derisa për Gjermaninë është ndeshja e parë.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit