1.3 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

U godit nga vetura, vdes gazetari Hysni Syla

Ka vdekur në moshën 71 vjeçare gazetari veteran, Hysni Syla pasi u godit nga një veturë mbrëmjen e së martës.

Aksidenti ndodhi në rrugën “Shemsi Ahmeti “ në Mitrovicë, raporton Klan Kosova.

Hysni Syla një kohë të gjatë ka shërbyer si zëdhënës i Komunës së Mitrovicës dhe njëherësh ishte zëdhënësi i parë i kësaj komune.

Ai në vitin 2012 mbajti postin e drejtorit të Qendrës së Kulturës “Rexhep Mitrovica”në Mitrovicë.

Hysni Syla ka punuar edhe si gazetar si dhe ka drejtuar Shoqatën e Gazetarëve në Mitrovicë.

71 vjeçari ka qenë autor i disa librave dhe monografive.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit